تبلیغات
لامرد ما - وبلاگ کوثر 110 : تحلیلی وضعیت مذاکرات صلح آمیز هسته ای ایران
لامرد ما
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مهدی دگلی
نویسندگان
ولن ترضی عنک الیهود و لا نصری حتی تتبع ملتهم
هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد (تا بطور کامل تسلیم خواسته های انها شوی)مگر اینکه از آیین آنها پیروی کنی
کی از روش های پیشبرد سیاست خارجی و اهداف و منافع ملی در کنار ابزار های دیگر (اقتصادی فرهنگی و نظامی) دیپلماسی ، مذاکره و چانه زنی می باشد. و این زمانی توام با موفقیت خواهد بود که یک فضای منطقی و یک نوع احترام متقابل حاکم و طرفین به فکر جمع جبری صفر نباشند.
ولن ترضی عنک الیهود و لا نصری حتی تتبع ملتهم
هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد (تا بطور کامل تسلیم خواسته های انها شوی)مگر اینکه از آیین آنها پیروی کنی
یکی از روش های پیشبرد سیاست خارجی و اهداف و منافع ملی در کنار ابزار های دیگر (اقتصادی فرهنگی و نظامی) دیپلماسی ، مذاکره و چانه زنی می باشد. و این زمانی توام با موفقیت خواهد بود که یک فضای منطقی ویکنوع      احترام متقابل حاکم و طرفین به فکر جمع جبری صفر نباشند.
بفرموده مقام معظم رهبری مذاکره در محیطی عقلانی، منطقی و اخلاقی صورت گیرد معمولا طرف های مذاکره کننده با توجه به نکات قوت و ظرفیت و داشته های خود همراه با شناخت دقیق از نظام بین الملل و نکات قوت و ضعف رقیب وارد گفتگو و چانه زنی می شوند.
با توجه به مطالب فوق الذکر جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت ها و نکات قوتی در زمان مذاکرات در داخل و خارج برخوردار بود.که متاسفانه درست ازان بهرهبرداری نشد.  از جمله خلق حماسه سیاسی و حضور حداکثر مردم با همه فشار و تحریم ها، حمایت رهبری و اعلام نرمش قهرمانانه و مجوز پیگیری پرونده هسته ای از سوی وزارت امور خارجه و ... و همچنین پیشرفت صنعت هسته ای در این مدت 8 سال که با ایستادگی و مقاومت مردم و ایثارگری دانشمندان شهید هسته ایی و مدیریت رهبری به اورانیوم 20 درصد غنی شده، آب سنگین اراک، تاسیسات فردو، میله سوخت، سانتیفیوژهای نسل جدید و ... دست پیدا کرده بودیم و در منطقه هم شاهد نفوذ روز افزون جمهوریا سلامی در لبنان، سوریه، فلسطین و عراق بوده و با کاهش نفوذ غرب  روبرو بودیم. با همه زحماتی که تیم  دیپلماسی ما در برابر نمایندگان کشورهای 1+5 و بویژه زورگویان غرب کشیده که قابل تحسین می باشد .متاسفانه در نشست اول که منجر به توافقنامه بسیار ضعیف اولیه ژنو شد از تمام دارایی ها ی هسته ای  خود عقب نشینی نموده و خودمان را خلع سلاح کردیم اگر نصف مقدار اورانیوم 20 درصد غنی شده  یا آب سنگین اراک و ... را نگه داشته بودیم می توانستیم در مذاکرات بعدی روی آنها مانور داده و قدرت چانه زنی خود را حفظ نمائیم که این امر باعث خوشحالی و رضایت طرف مقابل بویژه آمریکا شد و برای اولین بار در طول این ده سال چنین استقبالی از سولانا یا اشتون صورت نگرفته بود) و بنوعی امضای توافقنامه ژنو جشن پیروزی غرب در این مدت ده سال بود که از سخنان اوباما و کری بعد از این توافقنامه بخوبی دیده می شود. ولی این طرف هم برای اینکه از قافله عقب نماند و در رسانه های اصلاح طلب بعنوان یک پیروزی برای تیم دیپلماسی بازتاب یافت بویژه در نامه رئیس جمهور به مقام معظم رهبری و عنوان پذیرش حق هسته ای و فروپاشی ساختار تحریم و ... از این توافقنامه استقبال شد که جوابیه سه سطری مقام معظم رهبری بسیار قابل تامل است!!!
این خوشبینی به غرب باعث شد رئیس جمهور که ادعای فضای باز سیاسی و نقد پذیری داشتند، منتقدین را بی سواد، بدون شناسنامه و ارجاع آنان به جهنم با لحنی که در خور و شایسته هیچکدام از طرفین نبود متهم نمودند.
و این در حالی بود که بعد از  این  توافقنامه ضعیف و یک طرفه بعد از هر نشستی مسئولین غربی بویژه آمریکایی لحن آنها تندتر و اقدامات ضد ایرانی آنها هم بیشتر شد که برای نمونه به چند مورد از آنها اشاره می گردد از جمله: اوباما در دیدار با نتانیا هو بعد از توافقنامه ژنو اعلام می دارد تمام گزینه ها حتی گزینه نظامی روی میز است. خانم وندی شرمن نماینده آمریکا در گروه 1+5 با وقاحت تمام به ملت ایران توهین می نماید که ژنتیک مردم ایران با فریبکاری عجین شده است. وزیر خزانه داری آمریکا ایران را مجددا تحریم می کند( تا کنون 100 تحریم جدید).
پارلمان اروپا بدلیل عدم برسمیت شناختن حقوق هم جنس بازان ایران را ناقص حقوق بشر معرفی می نماید و نمایندگان اتحادیه اروپا و اشتون با محکومین فتنه در  تهران دیدار می کنند و نخست وزیر انگلیس بعد ار دیدار با رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل به نظام و ملت ایران  دهن کجی می کند و ... از این طرف پاسخ دندان شکنی به انان داده نمی شود آیا این بی اعتمادی غرب را نمی رساند؟ آیا این نشان دادن پنجه چدنی زیر دستکش مخملی نیست؟
و امروزه شاهد تمدید مذاکرات بمدت هفت ماه دیگر هستیم تا با فرسایش کردن    موضوع هسته ایی ایران از سوی غرب مجبور به توافق بد با ما نباشند و به گفته مقامات آمریکایی تحریم ها ماند و ایران یکطرفه به تعهداتش عمل نمود. و در این مدت قرار است هر ماه 700 میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده ایران با با منت به ما بازگردانند و این در حالی است که با توطئه آمریکا و عربستان قیمت نفت را به 60 دلار کاهش دهند که با توجه به اینکه بودجه امسال کشور روی بشکه ی نفت 100 دلار بسته شده است روزانه 40 میلیون دلار ایران متضرر می شود. آیا باز هم می توان از بازی برد برد و از فروپاشی تحریم ها و ... سخن گفت.
آیا باز هم می توان به آمریکا اعتماد کرد و خوشبین بود؟ آیا بهتر نبود در این مدت یکسال بجای خوشبینی به غرب، مذاکره با روس ها بصورت تاکتیکی با توجه به اختلاف با غرب در جریان اکراین سر لوحه سیاست خارجی قرار می گرفت؟ یا بجای نشست با وزیر امور خارجه عربستان سعودی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل یا نامه نگاری با پادشاه عربستان، دیپلماسی نهضتی  را مورد حمایت قرار می دادیم همانور که در سوریه، عراق، آنها را      با شکست روبرو ساختیم که این کشور جرات مانور پیدا نکند و ...
از رئیس جمهور محترم که لا اقل یکبار شاهد بی اعتمادی اتحادیه اروپا و آمریکا در نشست های تهران، بروکسل در زمان خود وی که مسئول مذاکره کننده هسته بوده اند انتظار نمی رود بیش از این به غرب خوشبین بود و اعتماد کرد و این چنین سخاوتمندانه از صنعت هسته ایی که حاصل خونبهای شهیدان  هسته ایی ، ایستادگی و مقاومت مردم ولایت مدار ایران اسلامی و تدبیر رهبری بود عقب نشینی نمود.
امروزه اوباما می خواهد با فرسایشی کردن مذاکرات هسته ایی با ایران، بهره برداری سیاسی در قبال حزب رقیبش در انتخابات ریاست جمهوری نماید. طوری نباشد که این سوال برای ملت ایران پیش بیاید (با توجه به سخنان ظریف در نشست نیویورک با حضور هاله اسفندیاری از محکومین انقلاب مخملی در ایران ) که شاید طرف ایرانی هم بخواهد از این پرونده ملی، بهره برداری سیاسی برای یک جناح خاصی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری در آینده نماید.
خلاصه اینکه غرب بداند جمهوری اسلامی این مرحله هم نیز در برابر زورگویی های و زیاده خواهی آنان تسلیم نخواهد شد و همانطور که رهبر عزیزمان فرمودند:«اگر مذاکرات به نتیجه نرسد بیش از همه آمریکایی ها ضرر می کنندنه ما، چه به توافق برسیم چه نرسیم روز به روز رژیم صهیونیستی نا امن تر خواهد شد.»
همانطور که یکبار غرب در سال 83 موفق به تعلیق تمامی فعالیت های هسته ایی ایران شدند ولی نتیجه زیاده خواهی های خود در پیشرفت های اهسته ایی دیدند اگر این مرحله هم سر عقل نیایند و حقوق هسته ایی ملت ایران را نپذیرند با درایت مقام معظم رهبری صنعت هسته ایی صلح آمیز ایران شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 02:49 ق.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by searching for choc
جمعه 20 مرداد 1396 09:03 ب.ظ
Hey there would you mind letting me know which webhost
you're working with? I've loaded your blog in 3 completely different web browsers and
I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good hosting provider at a
honest price? Kudos, I appreciate it!
جمعه 6 مرداد 1396 08:31 ب.ظ
Thanks a lot for sharing this with all people you really know what you're speaking about!

Bookmarked. Kindly also consult with my site =).
We can have a link change agreement among us
شنبه 31 تیر 1396 04:41 ب.ظ
Everything is very open with a really clear description of the
challenges. It was definitely informative. Your site is useful.

Thanks for sharing!
جمعه 26 خرداد 1396 09:16 ب.ظ
Can you tell us more about this? I'd like to find out
some additional information.
یکشنبه 21 خرداد 1396 02:03 ق.ظ
Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger,
and I was wondering your situation; many of us have created some nice methods and we are looking to exchange strategies with other folks, be sure to shoot me an email if interested.
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 09:45 ب.ظ
Hi! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website?

I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for
another platform. I would be awesome if you could
point me in the direction of a good platform.
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 10:27 ب.ظ
Wow, wonderful blog format! How long have you ever been running a blog for?
you made blogging glance easy. The total glance of your website is great, as smartly as the content!
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 12:40 ب.ظ
If you would like to take much from this paragraph then you have to apply
these methods to your won website.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 09:27 ب.ظ
Can I simply say what a relief to uncover someone who genuinely knows
what they're discussing over the internet. You definitely know how to bring a problem to light and make it important.

More people should look at this and understand this side of your story.
I was surprised that you're not more popular given that you surely
have the gift.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 04:51 ق.ظ
Why people still use to read news papers when in this technological world
the whole thing is presented on web?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای لامرد ما محفوظ است